3d yazıcı ile yapılan Ev

Gelişen teknoloji ile birlikte,3d yazıcılar hayatımızın her alanında faailiyet göstermeye başladı. Mobil 3d baskı teknolojisi,kendisi için inşaat sektöründe de yer bulmuş görünüyor.Apis Cor ve gayrimenkul geliştirme şirketi PIK arasında bir işbirliği ürünü olan,38 metrekarelik 3 boyutlu baskılı ev Apis Cor adını kullanarak üretildi.Dev mobil 3d yazıcı ile yerinde inşaatı sadece 24 saat sürdü.

3d-yazici-ile-yapilan-ev-7757983

3D baskılı binaların en belirgin faydalarından biri de hızdır,tek bir gün içinde inşa edilen bir evler,hem müşteri hem de satıcı açısından avantaj sağlamaktadır.

3d-yazici-ev-yapimi-500x280-7024149

3D baskı ile yapılmış evlerin diğer bir özelliği ise tasarım özgürlüğüdür.Kendi zevkinize göre istediğiniz tasarımı evinize uygulayıp,yaratıcılığınızı kendi yaşam alanınız için kullanmaya olanak sağlar.

Aynı zamanda işgücü ihtiyacını minumuma indirerek maliyeti azaltır.İnşaat alanı etrafında kolayca hareket esnekliğine sahiptir.3d baskı alanı çevresine herhangi bir ek koruyucu alan gerektirmez.İş güvenliği açısından da şu anki teknolojiye göre çok daha güvenli inşaat alanı oluşturur.

dev-3d-yazici-500x335-5205275

3D yazıcı kolay taşınabilir ve çok uzun süren hazırlık zamanları gerektirmez. Yazdırma işlemi mümkün olduğunca otomatik ve neredeyse insan hatası riskini ortadan kaldırır. Ekipmanın geliştirici mühendisi, Apis Kor şirketin kurucusu ve CEO’su olan Nikita Chen-iun-tai’dir.

Çatı kaplama halı LOGICROOF polimer membran yapılır. Malzeme yüksek performans ve teknolojik kurulum ile montajlanabilir.Membran yamalar sıcak hava kullanılarak özel ekipman ile birlikte kaynatılır. Kurulum türlü hava şartlarında yapılabilir.bir iş günü içerisinde 1000 m² hızlara kadar ulaşabiliyor.Ayrıca 3D baskı ile üretilen evlerde ev aletleri ve çeşitli biçimlerde elektronik gömme sorunu da çözüme ulaşmış görünüyor.

3d-ev-2163635

İnşaat pazarında 3D teknolojisi bir gerçeklik olduğuna ve dünyayı ikna edebilir ilk adım atılmış görünüyor. Bu konuda zor olmayan tahmin ise gelecekte 3D printer ile yapılmış evler bir hayli rağbet görecektir.

About The Author

Reply