BuildTak 3D Printer Tabla Bandı

Teknik Özellikler
BuildTak tabla bandı büyük parçalarda baskı esnasında oluşabilecek yanlardan kalkmaları sıfıra indirger.
İnce ve dayanıklı plastik bir levha olan BuildTak tabla bandı ile yüzlerce baskı alabilirsiniz.
BuildTak Kurulumu
BuildTak tabla bandının 13 farklı boyutu bulunmaktadır. 3D Printer Tablanıza uygun bir boyutu rahatlıkla seçebilirsiniz. Standart ölçüdeki BuildTak tabla bandının sizin 3D Printer tablanıza uymaması durumunda biraz daha büyük bir BuildTak tabla bandını seçerek, bir bıçak ve metal bir cetvel ile basitçe kesip dilediğiniz ölçüde yeniden boyutlandırabilirsiniz.
BuildTak Kurulum Deneyimimiz;
BuildTak tabla bandını ilk kez Ultimaker da kullanmayı ve kurmayı deneyimledik, bu 3D Printerdaki sökülebilir baskı tablası BuildTak tabla bandını yapıştırmak için çok kullanışlı; BuildTak tabla bandının kurulumu oldukça kolayken, sökülebilir bir baskı tablası bunu daha da kolaylaştırıyor.

1-3772578

BuildTak tabla bandınını tablaya sabitlemeye başlamadan önce, baskı tablasının kir ve tozdan arındırıldığından emin olmak için silmelisiniz.

2-5825828

Silerken kulanabileceğimiz malzemeler su ve kurulamak için kağıt havlu olabilir.

3-3207684

Daha sonra, BuildTak tabla bandının yapışkan yüzeyini açığa çıkarmak için koruyucu kaplamayı sökmelisiniz.

4-6307803

Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken koruyucu kaplamanın sadece bir kıskımı yapışkan yüzeyden ayırarak BuildTak’ı baskı tablası platformunuza  buradan sabitlemenizdir.

5-8837138

BuildTak tabla bandını başarılı şekilde baskı tablasına yumuşatarak yapıştırmak için kredi kartı veya benzeri gibi küt kenarlı bir kart kullanın.

6-2219346

Bu şekilde ilerlerken koruyucu kaplamayı adım adım sökerseniz en iyi şekilde yüzeyleri birbirine yapıştırma sonucu almış olursunuz.

7-8340653

Burada işin sırrı, levhanın altında hiçbir şekilde hava boşlukları bırakmadığınızdan emin olmaktır.

8-4141633

Daha iyi bir baskı sonucu; tamamen düz bir yüzeye sahipseniz oluşacağı için bu çok önemlidir.

9-1860670

Son adım olarak; baskı tablasını yeniden 3D Printerinize takılıp BuildTak tabla bantlı yeni yüzeye göre tekrardan kalibrasyon edilmesidir.Tecrübelerimize göre baskı tablasının dengelemesini sağlamışsanız ve extruder ağızı ile baskı tablası arasındaki mesafe doğru hesaplanmış ise 3D Printeriniz en iyi şekilde çalışır.
Extruder ağzı ve baskı tablası arasındaki mesafeyi üreticiler ABS Flament için 0.1 mm, PLA Flament için 0.2 mm’lik olarak önerir. Yinede kendi 3D Printer kullanma klavuzunuza bakmanızı öneririz.

Not: 3D Printerinizin sökülebilir baskı tablasına sahip olmaması durumunda yukarıdaki kurulum sıralamasında herhangi bir değişiklik olmaz.
Sadece prosedür biraz daha karmaşık hale gelir ve yardım alınması gerekebilir. Mesela BuildTak’ı, birde sökülebilir bir kurulum levhasına sahip olmayan Pirx 3D Printer tablasına da kurmuştuk.
Kaynak : https://www.setasistem.com.tr/urun/buildtak-3d-printer-tabla-bandi

Tags:

About The Author

Reply